anasayfa hakkimizda linkler iletisim
   
   
   
SİTE PLANI
Şifa Nedir
Bireysel Hizmetler
Uygulamalar & Teknikler
Eğitimler
Psişik Korunma
Aura ve Enerji Alanı
Tamamlayıcı Yöntemler
Ruhsal Şifacılar
Yazılar
Kitaplar
 
 
 
 

BARBARA ANN BRENNAN

 

Ruhsal şifacı, psikoterapist ve bilim kadını olan, yaklaşık 70 yaşında bulunan Barbara Brennan şu günlerde yeni bir kitap yazmakla meşguldür. Wisconsin Üniversitesindeki eğitimini Atmosfer Fiziği üzerine tamamladıktan sonra, Goddard Uzay Uçuş Merkezinde bir süre NASA için çalışmıştır.

NASA’daki görevinden ayrıldıktan sonra, çok küçük yaşlardayken farkında olduğu ancak daha sonraları geri planda tuttuğu psişik yeteneklerini geliştirmek için çok değerli isimlerle çalışmış ve çalışmalarını İnsan Enerji Alanı ve şifacılık üzerinde yoğunlaştırmıştır.

“Işığın Elleri” adlı eserinde şöyle der: “İnsanlara danışmanlık yaptığım ve onların başları etrafındaki rengi hissettiğim yıllarda, ormanda çocukken hissettiklerimi yeniden hissettim. Ve anladım ki bu anılar, Yüksek Duyusal Algılama (YDA) veya durugörü olarak adlandırdığım şeyin kaynağını oluşturan deneyimlerdi.”

Yine aynı kitabında aldığı eğitimleri şöyle sıralar: “ NASA’da hava uyduları üzerine beş yıl araştırmalara katıldım. Biyoenerjik danışmanlık üzerine iki yıllık eğitim, bir yıl masaj, iki yıl anatomi/fizyoloji, iki yıl değişmiş şuur halleri- özellikle derin gevşeme teknikleri- ve bir yıl homeopati eğitimi aldım; üç yıl Core Energetics’te eğitim gördüm, beş yıl Pathwork öğretisinden asistanlık eğitimi aldım, ülkenin çeşitli yerlerinde şifacılar ile uygulamalı çalışmalara katıldım. 15 yıldan daha uzun süre bireysel ve grup olarak insanların enerji alanları üzerinde pratik çalışmalar yaptım.”

Dr. Barbara Brennan 30 yıldan fazla zamandır insan enerji alanı üzerine çeşitli çalışmalar yürütmektedir. En çok satan kitapları “Işığın Elleri” ve “Işığın Doğuşu” tamamlayıcı tıp alanında birer klasik olarak kabul edilmektedir. Onun çalışmaları ile insan bilinci ve enerji alanının sağlıkla ilişkisi modeline dayanan holistik bir teknik olan Brennan Şifa Bilim Tekniği ortaya çıkmıştır. Bu teknik yüksek sezgi yeteneğini ve insanlara iyileşme sürecinde en etkin şekilde yardımcı olmayı amaçlayan enerji şifacılığını içermektedir. Bu yol insanın tüm yönlerine dokunarak hayatın kalitesini bir bütün olarak artırmayı hedeflemektedir.

Dr. Brennan, Amerika’daki Brennan Şifa Okulunun yanı sıra Avrupa ve Japonya’da yer alan Barbara Brennan Şifa Okullarının başkanı, aynı zamanda kar amaçlı bir kuruluş olmayan Barbara Brennan Şifa ve Araştırma Merkezinin de kurucusudur.

Barbara Brennan tüm dünya çapında tanınan bir ruhsal şifacı, bir lider ve iyi bir eğitimci, enerji bilinci alanında bir öncü ve yenilikçidir. Bu alan NASA Fizikçilerinin 30 yıldan fazla süredir araştırdıkları ve üzerinde çalıştıkları bir alandır. Felsefe ve Teolojide doktorası, Atmosferik Fizikte mastır derecesi bulunmaktadır.

İnsan Enerji Alanı yoluyla şifada bir rehber kitap niteliği taşıyan İlk kitabı “Işığın Elleri” 1989 yılında en çok satan yeniçağ kitabı olarak kabul edilmişti. Ruhsal Şifada dönüm noktası olan bu çalışma 22 dile çevrilmiş, dünya çapında bir milyondan fazla kopyası basılmıştır. İkinci kitabı “Işığın Doğuşu” da pek çok dile çevrilmiş, dünya çapında basılmış ve en çok satan kitaplardan biri olmuştu.

Onun son yayımlanan ‘Ruhun Tohumları’ serisi; Okullarındaki çeşitli derslerinde, konferanslarında, meditasyon ile genişlemiş bir bilinç düzeyinde iken okullarında verdiği derslerden ve konuşmalarından derlenmiştir. Her kitap yeni kavramları ve hayatın her yönüne dair rehber bilgileri içerir. Ayrıca okuyuculara ruhsal şifayı öğrenmelerinde rehberlik eder. Onun her konferansı, her konuşması ruhu daha geniş bir algılayış ve sevgi düzeyine çıkarır. Onun derslerinde ve konferanslarındaki konuşmalara ve ruhsal rehberliğine ses cd’leri ve videokasetleri arcılığıyla da ulaşılabilmektedir.

 

Vaka 1

David, yorgunluk ve hazımsızlık belirtileri için altı yıldır birçok farklı hekimden ve sağlık bakım uzmanından yardım almaya çalışmıştı. Kan, idrar ve saç analizi de dahil tüm testler hiçbir hastalığı olmadığını göstermekteydi. Birçok hekim, her şeyin zihninden kaynaklandığını, bunları unutup hayatına devam etmesi gerektiğini öğütlemişti. Anlaşılan, onun sorunu klinik belirtiler vermeyen türdendi; bu, testlerin hastalığını gösterecek yeterlilikte olmadığı anlamına geliyordu. David’in yorgunluk ve hazımsızlık belirtileri devam ediyordu. Sonunda bana geldi. Geldiğinde, karaciğerinde bir enfeksiyon bulunduğuna ve bunun hepatit olduğuna emindi. Enerji alanını inceleyerek, karnında çepeçevre çoğul enfeksiyonlar olduğunu görebildim. Ayrıca psişik yolla onun durumuna yardımcı olacak bir ilaç adı da bulabildim. David, bulgularımı doğrulayan bir hekimden reçete aldı. İlaç ve şifa seanslarının birleşimi sayesinde, David’in sağlığı kısa sürede düzeldi.” Işığın Doğuşu, sayfa 65.
Işığın Elleri, Şekil 22–21

 

Vaka 2

“Washington D.C.’deki en iyi arkadaşlarımdan bir olan Cindy M. birkaç haftalığına New York’taydı ve bir şifa seansına gelmeye karar verdi. Şikayeti, göğsünde duyduğu küçük bir sancıydı. Şifa sırasında YDA ile göğsüne baktım ve üç boyutlu bir üçgeni andıran kara-gri bir şekil gördüm. Tam bunu gördüğüm sırada rehberim Heyoan sağ omzumun üstünden eğilip “Kanser ve ölecek!..” dedi.
Heyoan’la aramızda sessizce tartıştık. Yakın bir ölümü biliyor olmasına ve daha da kötüsü bana bundan söz etmesine çok öfkelenmiştim. Cindy’ye bundan hiç söz etmedim. Evine dönmesini, eşiyle zaman geçirmesini ve göğsünü bir doktora kontrol ettirmesini söyledim. New York’tan ayrılmadan önce iki seansa daha geldi. Her bir şifada, akciğerinde aynı kara şekli gördüm ve Heyoan sağ omzumdan eğilip “Kanser ve ölecek!..” dedi.
Cindy doktora gitti. Testler temiz çıkmıştı. Aldığım rehberliğin hatalı olduğunu varsaydım. Ama Cindy kötüleşiyordu. Dört ay ve üç CAT taramasından sonra, George Washington Hastanesindeki hekimler noktayı buldular, aynı boy, biçim ve yerde. Bunun bir kan pıhtısı olduğunu söylediler. Ben, rehberliğin yanlış çıkmasından dolayı yine Tanrı’ya şükrettim. Cindy tedaviye cevap vermedi ve kötüleşti. Göğsünü açtılar ve mezotelioma yani nasıl iyileştireceklerini bilmedikleri bir akciğer kanseri buldular. Cindy sekiz ay sonra öldü.
Ölümünden üç gün önce arkadaşlarıyla vedalaşan Cindy beni yanına çağırdı. İlk kez şifaya geldiği sırada görmüş olduğumu ona niçin anlatmadığımı açıkladım. “Daha önce söylemediğin için teşekkür ederim. Hazır değildim. Artık sorun yok,” dedi.
Bir şifacı olarak, diğer her profesyonel gibi “ayrıcalıklı bilgi”ye erişim yapabileceğimi öğrenmiştim. Bu bilgi de profesyonelce, doğru kişiyi ve doğru zamanlamayı içeren bir ahlak kuralı altında ele alınmalıdır. Artık biliyorum ki rehberlik sayesinde gelen “ayrıcalıklı bilgi” ancak rehberler söylememi istediğinde ve söylemem gereken kişiye söylenebilir.” Işığın Doğuşu sayfa, 84.

 

Vaka 3

Jenny düşük yapmıştı ve hamile kalamıyordu. Neden hamile kalamadığını öğrenmek için doktoruna gittiğinde bazı kötü haberler almıştı. Birkaç doktorun yaptığı testler ve ortak kararları sonucu, acilen yumurtalıklarının alınmasına karar verildi. Rahminde, plasentanın yapıştığı yerde birkaç habis hücre oluşmuştu. Jenny şaşırmış ve korkmuştu.

Bana geldiğinde bunları söylememişti. Sadece “bana yardım et ve vücudumda ne gördüğünü söyle. Önemli bir karar almak zorundayım,” demişti.

Şifa seansı boyunca onun enerji alanını, yani aurasını YDA ile gözden geçirdim. Rahminin sol alt tarafında bazı anormal hücreler gördüm. Aynı zamanda, düşük ile ilgili koşullar da gördüm. Anormal hücreler, plasentanın yapıştığı yerde bulunuyorlardı. Ayrıca Jenny’nin durumunu ve ne yapılması gerektiğini tarif eden sözler duydum. Duyduğum, Jenny’nin okyanus kıyısında bir aylık bir tatile gitmeye, belli vitaminler almaya, belirli bir diyet ve meditasyon programına ve tek başına günde en az iki saat geçirmeye ihtiyacı olduğuydu. Bu bir aylık kendi kendine şifa sürecinden sonra, geleneksel tıp dünyasına dönebilir ve test yaptırabilirdi. Şifanın tamamlandığı ve bana bir daha gelmesine gerek kalmadığı da söylendi. Şifa sırasında, onun psikolojik tavrı ve bu tavrın kendine şifa vermedeki yetersizliğini nasıl etkilediği konusunda bilgiler aldım. Düşük yaptığı için kendini suçluyordu. Bu durum da kendini baskı altına sokmasına ve dolayısıyla şifa işleminin gerçekleşememesine yol açıyordu. İşin en zor kısmı, en az bir ay boyunca başka bir doktora gitmemesi ve kısırlaştırma uygulanmaması gerektiğini, bunların baskı durumunu daha da artıracağını ona söylemekti. Kalbi kırıktı çünkü bir çocuk sahibi olmayı çok istiyordu. Ofisimden ayrılırken biraz rahatlamıştı, şifa seansı boyunca tüm bunları düşüneceğini söylüyordu.
Ekim ayında Jenny tekrar geldiğinde, yaptığı ilk şey bana sarılmak ve şükranlarını minik bir şiirle ifade etmekti. Tıbbi testleri normaldi. Ağustos ayını, arkadaşlarının Fire Adası’ndaki evinde onların çocuklarına bakarak geçirmişti. Diyetini uygulamış, vitaminlerini almış ve günde birkaç saat boyunca kendine şifa vermişti. Birkaç ay beklemeye karar verdi ve tekrar hamile kalmayı denedi. Bir yıl sonra dünyaya sağlıklı bir oğlan bebek getirdiğini duydum.” Işığın Elleri, Sayfa 23.

 

Barbara Brennan Şifa Okulunda bir sınıf çalışması

 

Not: Core Energetics = Öz Enerjetik terapisidir. Odaklanma ve fiziksel çaba ile tüm bedenlerde (fiziksel, esiri, duygusal, zihinsel ve ruhsal) uyumlu bir iyileştirmeyi sağlayacak dengeyi kurmaya yönelik çalışma yöntemlerini içerir. İnsanların enerji alanlarını enerjetik bloklardan temizlemelerine ve enerji alanlarının farklı boyutlarında şifa bulmalarına yardım eden bir terapi tekniğidir.

Barbara Brennan’ın biyografisini çeviren: Nurhan Beyazıt Gevrek
Işığın Elleri ve Işığın Doğuşu, META yayınlarından çıkmıştır.

   
       

Sayfa başı