anasayfa hakkimizda linkler iletisim
   
   
   
SİTE PLANI
Şifa Nedir
Bireysel Hizmetler
Uygulamalar & Teknikler
Eğitimler
Psişik Korunma
Aura ve Enerji Alanı
Tamamlayıcı Yöntemler
Ruhsal Şifacılar
Yazılar
Kitaplar
 
 
 
 

KATHRYN KUHLMAN

(1907 - 1976)

 

Yaşadığı dönemde Amerika Birleşik Devletlerinde çok tanınan bir ruhsal şifacı olan Kathryn Kuhlman 7 Mayıs 1907’de Missouri, Concordia’da doğmuştur. 13 yaşındayken mistik bir deneyim yaşayan Kathryn Kuhlman yaşadığı mistik deneyimi dinsel inançları ile bağdaştırabildiği için papaz olmak yönünde güçlü bir istek duymaya başladığını söyler. Daha sonraları, çocukken yaşadığı o mistik deneyimi şöyle anlatır: “Bu, tüm hayatımı değiştiren bir deneyimdi, tek bildiğim bu eşsiz yeniden doğuş sürecini yaşamış olduğumdu.”

Kadın olması nedeniyle papaz olmak için kendisini kabul edecek bir kilise bulamaz. O da 15 yaşında okuldan ayrılıp Idaho’daki çiftçilere vaaz vermeye başlar. Durugörü yeteneği de olan Kathryn Kuhlman verdiği vaazlar sırasında kendisinin “Kutsal Ruh” dediği kendisine rehberlik eden ruhsal varlığı ve başka varlık formlarını görmeye başlar. Kendisi aracılığıyla gerçekleşen iyileşmelerin bu Kutsal Ruh tarafından aktarılan enerji sayesinde gerçekleştiğini fark eder ve bu durumu “Bu ilahi iyileşmenin Kutsal Ruh’un yardımıyla gerçekleştiğini anladım” diye anlatır. 

Ruhsal şifa yoluyla bir hastayı ilk iyileştirme vakası 1946 yılında Pensilvanya’da verdiği bir vaaz sırasında gerçekleşir. Bir kadın ayağa kalkar ve tümörünün iyileştiğini itiraf eder. İyileşme hiçbir el teması olmadan özel bir dua olmadan gerçekleşmiştir. O sırada Kathryn Kuhlman “Kutsal Ruh” üzerine konuşma yapmaktadır. Bundan sonra da binlerce iyileşme gerçekleşir.

1947 yılından itibaren Pittsburg’daki Carnegie Salonu’nda düzenlediği şifa ayinleri süresince buna benzer mucizevi iyileşmelerin gerçekleştiği pek çok vaka kayıtlara geçer. Burada yaklaşık 20 yıl hizmet verdikten sonra Pittsburg’daki ilk Protestan kilisesinde göreve başlar. Amacı ayinler düzenleyip gelen katılımcılara şifa bulmaları için aracılık etmektir.

Ayinleri boyunca oldukça sade ve duygulu bir içtenlikle konuşur ve oluşan ruhsal tesir salonda bulunan herkes tarafından hissedilmektedir. Toplantıda bulunan kişiler iyileştirici bir etki ile beraber kuvvetlendirici bir güç hissettiklerini bildirmişlerdir. Bir katılımcı gözlemlerini şöyle ifade eder: “Salondaki enerji doruğa ulaştığında Kuhlman, bulunduğu kürsüden salonda bulunan kimi insanların oturduğu yeri, mevcut hastalığını ve aldığı şifayı söylemeye başlayabiliyordu. Örneğin şöyle diyordu: “Sağımda, birinci balkonda oturan birisinin diyabeti iyileşiyor… İşte orada en yüksek balkondaki beyefendi!”

Bu ayinler sırasında Kuhlman transa geçer ve oldukça hızlı konuşur. Daha sonraları ayinlerdeki şifa bölümleri sırasında bir çeşit astral seyahat yaşadığını, bu psişik fenomen sayesinde iyileştirici enerjilere kanallık ettiğini itiraf etmiştir. Ayinlerine tıp doktorlarını da davet eder ve bu davetlere gelen tıp doktorlarının çoğu söz konusu mucizevi iyileşmeleri doğrulamıştır.

Kathryn Kuhlman, 1954’te kendi adını taşıyan vakfını kurmuştur. Kathryn Kuhlman’a bir keresinde “Ayinlerinizin amacı ve en önemli başarınız neydi?” diye sorulmuş, kendisi bu soruyu “Amacım Ruhların kurtuluşunu sağlamak” diye yanıtlamıştır. Bugün de Kuhlman Vakfının temel amacı budur.

   

Kathryn Kuhlman şöyle ifade eder düşüncelerini: “Ben mucizelerin varlığına tüm kalbimle inanıyorum. Kathryn Kuhlman’ın hasta bedenlerin iyileşmesi ile bir ilgisi yoktur. Benim hiçbir iyileştirici gücüm yok, iyileşmeyi TANRI gerçekleştiriyor.” 

 

Vaka

Nörolog ve Psikiyatrist Şefika Karagülle uzun bir zaman yeteneklerini ve çalışmalarını izlediği yakın zamanın en büyük psişik yeteneklerinden biri olan Dora Kunz ile birlikte şifacı Kathryn Kuhlman’ın 1970’in Mayıs ayında ve 1974’ün Ocak ayında iki ayinine katılırlar. Amaçları Dora Kunz’un şifadan önce ve şifa seansı sırasında Kuhlman’ı gözlemlemesidir.

Ayin saat 13.00 –17.00 arasındadır. Ayin başlamadan bir saat önce oraya varırlar. Şifa bulmak isteğiyle gelenler salonda oturmaktadır. Org eşliğinde ilahi söyleyen 200 kişilik bir koro vardır. Dora Kunz’un kan����sına göre çalınan müziğin ritim ve canlılığı şifaya hazırlanmada büyük rol oynar. Kathryn Kuhlman da koroyla birlikte şarkı söylemeye başlar. Dora Kunz onun astral ve eterik alanlarının çok parlak olduğunu ve çok geniş bir alanı kapsayabilecek kadar genişlemeye sıra dışı bir yeteneği olduğunu gözlemler. Tüm şakra sisteminin, uyumlu, senkronize ve iyi etkileşim içinde olduğunu gözlemler.

Tören boyunca gök kuşağı tonlarında bir renk armonisi tüm salonu doldurur. Tören ilerledikçe Kuhlman’ın solar pleksus, alın ve taç şakralarının gücü artar ve Kuhlman dua etmeye başladığında “Tanrı” olarak adlandırdığı müthiş bir spritüel güce bağlanır ve onun kanalı olur.

Tören sırasında pek çok hasta iyileşir. Kathryn Kuhlman bazen oturanların aralarında dolaşır ve onların alınlarına parmakları ile dokunur. Kimi zaman dokunmanın etkisi  o kadar yüksek olur ki, hastalar geriye doğru düşer. 

Dora Kunz, Kathryn Kuhlman tarafından iyileştirilmiş olan romatizmal artritli bir hastayı gözlemler. Hastanın alanına transfer olan enerjiler sayesinde hastanın daha yüksek veya spritüel düzeyi ile duygusal bedeni arasında minicik bir bağlantının oluştuğunu görür. Dora Kunz’a göre şifalandırıcı enerji hastanın astral bedenine girmiş ve bu da kişide gerçek ve kalıcı bir değişim oluşturmuştur.

Haftada beş gün 30’ar dakikalık şifa toplantıları için hemen hemen tüm Amerika’yı, Kanada’yı hatta Avrupa’yı da gezmiştir. Hayatının son on yılında yarım saatlik televizyon programları da gerçekleştirmiştir. Günümüzde de “Mucizelere İnanıyorum” (I believe in miracles) programlarının cd’leri Kathryn Kuhlman Vakfından edinilebilmektedir. Kathryn Kuhlman Vakfı bugün hem Amerika hem de dünyanın çeşitli ülkelerindeki üyelerinin bağışları ile ayakta durmaktadır.

Kathryn Kuhlman 20 Şubat 1976’da hayata gözlerini yummuştur. Ancak Onun öğrettikleri ve çalışmaları hala sayısız ruhu kutsamak için kullanılmaya devam etmektedir.

 

Not: Kathryn Kuhlman’ın özgeçmişi Nurhan Beyazıt Gevrek tarafından çevrilmiştir.

Paylaşılan vaka’nın alındığı kaynak:  Şakralar ve Enerji Alanları

Yazan: Dr. Şefika Karagülle ve Dora van Gelder Kunz

Ege Meta Yayınları

 

   
       

Sayfa başı