anasayfa hakkimizda linkler iletisim
   
   
   
SİTE PLANI
Şifa Nedir
Bireysel Hizmetler
Uygulamalar & Teknikler
Eğitimler
Psişik Korunma
Aura ve Enerji Alanı
Tamamlayıcı Yöntemler
Ruhsal Şifacılar
Yazılar
Kitaplar
 
 
 
   

ŞİFALI DOKUNUŞLAR / ŞİFANIN ELLERİ

 

Gülbin Kınacıgil

 

 Ruhsal şifa dendiğinde aklımıza ilk gelen isimlerden biri hiç şüphesiz ki Barbara Brennan’dır. Dünyanın en yetenekli şifacılarından ve öğretmenlerinden biri olarak kabul edilen Barbara Brennan, yazdığı ilk iki kitabı ile insan enerji alanı ve ruhsal şifa konusunda devrim yaratmıştır. ‘Işığın Elleri‘ ve ‘Işığın Doğuşu‘ adlı bu kitaplar, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, şifacılık konusuna ilgi duyanlar için her zaman rehber kitaplar olma niteliğindedir. 

Diş hekimi olarak hizmet verdiğim yirmi yıldan fazla bir süredir sağlık ve hastalık konularıyla hep iç içe oldum. Zaman içinde sezgilerim ve içsel yönelişlerim beni, en temel şifa verici gücün kendi içimizde olduğu noktasına getirdi. Almış olduğum şifacılık bilgileri, eğitimleri ve yaptığım pratik uygulamalar da şifa verici gücün kendi içimizde olduğunu anlamamı ve hissetmemi sağladı. Bu süreçte, gerek ruhsal şifa gerekse psişik şifa içerikli pek çok değerli kitabın yanı sıra Barbara Brennan‘ın kitapları, her zaman faydalandığım başucu kitaplarım olmuştur.

Şifacılık konusunda kendimi sürekli olarak geliştirme isteği duydum ve duymaktayım. Bu istek beni, yüksek seviyeli bilgilerin kaynaklandığı merkezlere ve bu bilgileri pratikte hayata geçiren kişilere daha yakın olmaya, onların yaptığı atölye çalışmalarına katılmaya yönlendirdi.

Araştırmalarım sonucunda, Barbara Brennan Şifa Okulu bünyesinde, dünyanın çeşitli şehirlerinde, bu okuldan mezun olmuş ve öğretmenlik yapma liyakatini kazanmış kişilerce kısa süreli de olsa atölye çalışmaları yapıldığını öğrendim.

 Barbara Brennan Şifa Okulu yetkilileri ile yaptığım yazışmalarda, 25–26 Ekim 2008 tarihlerinde, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde yapılan bir atölye çalışmasına katılmam konusunda yönlendirildim. Gerekli izinler ve yazışmalar sonrasında kursa kaydımı yaptırdım. Eğitmenimiz Joy Adler, Barbara Brennan Şifa Okulundan mezun olmuş ve aynı okulda geçmiş dönemlerde eğitmen olarak görev almıştır. Onbeş yıldır şifacı ve öğrenci danışmanı olarak özel uygulamalar yapmaktadır.

 

“Alternatif Şifa Sanatları”nın kurucusu olan Joy Adler, Sage Üniversitesi’nde “Kitlesel Haberleşme ve İletişim” alanında kariyer yapmıştır. Radyo ve televizyonlarda “Bütünsel Sağlık” programları da yapmış olan Joy, New York, Albany‘deki “Doğal Sağlık Merkezi”nde sağlık ve duygusal gelişim konusunda eğitimler vermekte ve aynı zamanda Barbara Brennan Şifa Okulu için öğrenci danışmanlığı yapmaktadır. Ülkesinde ödüllü bir şarkıcı ve besteci olan Joy, sahip olduğu psikoloji bilgilerini, enerjisini ve yeteneklerini, en büyük özlemlerini ve isteklerini gerçekleştirmek konusunda çeşitli duygusal tıkanıklıkları olan kişilere yardım etmek amacıyla kullanmaktan büyük mutluluk duymakta olduğunu ifade etmektedir.

Portekiz asıllı bir Amerika’lı olan Joy’un çocukluğu Portekiz’de geçmiş. Annesi doğal-geleneksel bir şifacı ve durugörürmüş.  Joy’un çocukluğu, annesiyle şifa dağıtmak amacıyla kapı kapı dolaşarak geçmiş. Çok genç yaşta, kendinde var olan ruhsal şifa yeteneğini, Barbara Brennan Şifa Okuluna devam ederek geliştirip güçlendirmiş. Joy, son derece renkli ve neşeli bir kişiliğe sahiptir. Kendisi gibi sevgi dolu bir kalbe sahip olan yardımcısının adı ise Maureen’dir. Maureen, transa girerek iyileştirici enerjilere kanallık eden Joy ile muhteşem bir dayanışma içinde çalışmaktadır. Joy, edindiği o yüksek şifacılık anlayışını günün her dakikasına adeta yayan, şifacılığı her anlamda her an yaşayan ve bir o kadar mütevazı olan bir kişiliktir.

Joy, şifa uygulamaları sırasında müzik çalmakta, müziğin insan enerji alanı üzerindeki pozitif katkısından da yararlandığını söylemektedir. Şifa yapmaya başlamadan önce yaptığı bazı egzersiz ve danslarla, söylediği şarkıyla şakralarını açmakta ve topraklanmaktadır. Daha sonra transa girerek yüksek seviyeli bir enerjiye kanal olmaktadır. Transa girerken yardımcısı Maureen’e seslenmekte ve onunla kurduğu işbirliği sayesinde müthiş bir güce kanallık etmektedir. Joy’un ellerini bedenimize koymasıyla birlikte muazzam bir gücün akıp geldiğini, tüm bedenimizi ve enerji alanımızı doldurduğunu hissetmemek mümkün değildir. Ruhsal şifanın yaşayan temsilcilerinden biri olan Joy, bizlere de ruhsal şifa seansının nasıl gerçekleştiğini göstermiş, yaşatmış ve hissettirmiştir.

 

 

Eğitim boyunca zaman zaman ikili ve gruplar halinde pratik şifa çalışmaları yaptık. Öğrendiğimiz kimi egzersizlerin enerjimizi nasıl artırabileceğini gördük. Kendi iç enerjilerimizin farkına varma deneyimleri yaşadık. Joy’un psişik algılamaları sonucunda, aktardığımız enerjilerin vibrasyonel karakteri ve ait olabileceği ruhsal boyutlar hakkında bilgilenmenin verdiği özgüveni hissettik. Kendimize ve ruhsal alemlerin bizlere olan yardımlarına güvenmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hissettim.

Eğitimin bir bölümünde Barbara Brennan Şifa Okulunun tanıtımı yapıldı. Bu okulda verilen eğitimlerin içeriği ve neleri hedeflediği hakkında bilgi verildi. İyi bir şifacı olmak isteyen insanlara yapacağı katkının neler olabileceği anlatıldı. Tüm bu tanıtımlar boyunca, daha sonra konuştuğum diğer katılımcılar gibi ben de, bu okulun öğrencisi olabilme umudumu beslediğimi fark ettim.

Bu eğitime katılımcılar arasında psikoterapistler, şifacılar ve yoga eğitmenleri, hemşireler, bir nörolog ve kişisel gelişimle ilgilenen bireyler vardı. Katılımcıların her biri meslek alanları ne olursa olsun ruhsal şifa pratikleri hakkında bilgilenmek, birikimlerini artırmak amacıyla gelmişlerdi. Her birimiz, içimizdeki şifa ışığının ve arka plandaki ruhsal rehberlerimizin desteğinin sanki biraz daha farkına vararak ve hiç istemeyerek oradan ayrıldık. Bu eğitime katılmaktan ve usta bir şifacının tekniklerini, çalışma biçimini izlemekten son derece mutlu oldum. Bu eğitim aynı zamanda, İRAD’daki grup arkadaşlarımla birlikte yaptığımız şifa çalışmalarımızın ve uygulamalarımızın ne kadar doğru bir zeminde olduğunu, temel prensipleri ne kadar iyi kavramış olduğumuzu bir kez daha görmeme ve anlamama neden oldu. Joy’un, benim şifa uygulamalarım sırasında algıladıklarını benimle paylaşması beni oldukça onurlandırdı ve yüreklendirdi.

Joy’un eğitim programının ana başlıkları şunlardı:

 “İnsan Enerji Alanlarının Anatomisi ve Fizyolojisi”, “Kendine Şifa Teknikleri ve Başlangıç Enerji Uygulamaları”, “Ten Tien Topraklanma”,  “Renkleri Soluma Alıştırmaları”, “Enerjilerin Yönlendirilmesi”, ”Enerji Alanlarında El İle Dokunsal Farkındalığın Geliştirilmesi”, “Şelasyon”, “Meditasyon”, “Psikometri Alıştırmaları”.

Bana, böyle bir deneyimi yaşama imkanı tanıyan evrene sonsuz minnet borçluyum. Aldığım ve alacağım tüm eğitimlerin, yapacağım şifa çalışmalarımın ulaşabildiğim varlık kardeşlerime şifalar getirmesini bütün kalbimle dilerim.

   
       

Sayfa başı